Irresistible
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Blank pag...or maybe not

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Mar 06, 2015 4:05 am

Pe la si cinci am iesit de la catedra si a trebuit sa car o pungla plina cu cabluri si chestii necesare pentru proiector. Se pare ca urma s-avem niste prezentari sau asa ceva.
Ca de obicei profesoara a intrat si a inceput sa vorbeasca, iar eu, dupa ce mi-am lasat geaca in cuier si geanta, m-am apucat sa montez laptopul si sa-l conectez la proiector. Cat de ciudat poate sa fie cand faci ceva atat de simplu si o intreaga clasa se holbeaza la tine. Dar bine ca nu trebuie sa vorbesc.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Mar 06, 2015 4:22 am

Auzeam doar un bla bla bla infinit din partea profei, singurul lucru real din acea sala de clasa era el. Cred ca ma holbasem mai mult decat trebuia deoarece indepratindu-mi in sfarsit privirea si rotindumi-o prin clasa am vazut cateva priviri confuze prin clasa. Le-am zambit cat se poate de sincer si pot sa jur ca am vazut cum cateva incep sa roseasca. Un mic chicotit mi-a scapat, si speram sa nu fi fost mai tare decat vocea stridena a profesoarei.

Mi-am luat telefonul de pe banca si am inceput sa scriu un mesaj. Esti singurul lucru pe care il pot vedea??? Ai ceva planuri asta seara? ai vrea sa iesim?
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Mar 06, 2015 4:40 am

In timp ce tastam ultimele comenzi pe laptop si am pus in ordine totul ca sa mearga, mi-am simtit telefonul vibrand in buzunar; imediat gandul mi-a zburat la Joshua, care statea bine merci in banca si se holba la mine, sau ranjea cu ceilalti. Ce dragut.

Si chiar trebuie sa vada juma de clasa ca ai ceva cu mine?! am tastat repede pe telefon, cu o mana, in timp ce am pus pe bara toate ferestrele la laptop.

-Putem incepe! am spus zambind, punand inapoi in buzunar telefonul, si ridicandu-ma de pe scaun.

I-am cedat locul profei si am stins lumina, ca sa se vada mai bine. Apoi a inceput lectia.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Apr 04, 2015 2:54 am

Stai linistit oricum nu cred ca sunt atenti. Si tot nu mi-ai raspuns la intrebare.am zambit punand telefonul inapoi pe masa. Lectia nu era cine stie ce si mai ca-mi venea sa adorm cu capul pe banca. De-abia asteptam sa se termine ca sa pot vorbi cu Joshua. Imi placea sa-l studiez si era un mic bonus faptul ca lumina din camera nu era foarte puternica.

Sus In jos
Continut sponsorizat





Blank pag...or maybe not - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 5 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Blank pag...or maybe not
Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Irresistible :: rpg-
Mergi direct la: