Irresistible
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Blank pag...or maybe not

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Feb 17, 2015 9:30 pm

-Nu te grabi, spun eu. Si asa nu cred ca vor merge undeva.

Am intrat in living si m-am facut confortabil pe canapea. Avea un apartament destul de ok si spre surprinderea mea curat. Din cate stiam eu nu foarte multi tipi isi tineau locuinta atat de curata, eu unul cel putin fusesem intr-un fel fortat de mic sa fac asta astfel incat imi intrase intr-un fel in sistem. Vroiam doar ca ziua asta se termine cat mai repede, mai aveam si alte lucruri de facut.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Feb 17, 2015 9:42 pm

-Auzi, noi nici n-am facut cunostinta, nu? zic in timp ce-mi luam sosetele. Adica mi se pare un pic cam ciudat ca ne-aruncam tot felul de replici si nici macar nu stim cum ne cheama, adica tu stii deja. Plus ca sincer nu-mi place deloc atitudinea ta fata de mine sau poate esti asa cu toata lumea, insa imi displac persoanele sfidatoare sau care mereu au cate-o replica pregatita. Poate asa-ti par si eu, insa as vrea sa incetam cu chestia asta - or o pastram total amicala or nu va mai fi asa amicala.

Incercam de ceva vreme sa evit conflictele, certurile, sau sa nu fie ceva continuu si constant, pentru ca cu cat ele existau cu atat nervii mei erau presati si durerea de cap musca si mai tare din mine. Iar asta cu el avea sa duca nicaieri, deci zisesem sa cedez eu primul.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Feb 17, 2015 11:20 pm

-Numele meu e Joshua, dar poti sa-mi spui Josh. Cat despre conflict ok, considera-l incheiat. Nu , nu sunt asa cu toata lumea, doar ca raspunsul tau din timpul examenului nu a fost ceva ce am apreciat, imi place sa ma consider un tip ok dar...

Era bine ca incheiasem tot acest conflict, nu cred ca aveam chef sa ma joc de-a soarecele si pisica tot anul cu el, tinand cont ca aveam sa-l vad aproape zilnic.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Feb 17, 2015 11:24 pm

-Crezi c-am zis-o cu rautate, dar doar ma jucam putin, glumeam. zic iesind din dormitor gata de plecare. Sunt extrem de sincer, cu toata lumea, doar ca nu tuturor le place si cum vezi si tu, au impresia ca-i iei la misto. Dar de-acum incolo o sa m-abtin sa mai zic ceva. Sa mergem!

M-am incaltat si mi-am luat geaca, apoi am avut grija sa-mi indes in buzunare portofelul, telefonul si cheile, asta dupa ce incuiam usa.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Feb 17, 2015 11:55 pm

-Oh, atunci scuze, spun urmandu-l. Doar ca pareai foarte convingator. Cred ca nici macar nu realizezi cand esti ironic. Si ar trebui sa te avertizez inainte, tine-te departe de profa pentru care lucrezi, crede-ma nu e bine deloc.

Hey, daca tot avea sa avem o relatie amicala, cred ca era bine maar sa-l avertizez in privinta ei. Din cate auzisem de la studentii mai mari, profa era un pic cucu dupa tipii mai tineri si chiar se culca cu unii, ce duceau la niste rezulatate oribile uneori.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Feb 20, 2015 10:38 pm

-De ce? Doar nu vrea sa ma futa, nu? am spus pe un ton neutru, privindu-l in ochi.

Eram curios daca intuisem bine sau zisesem o mare prostie si avea sa rada de mine. Caci daca nu era adevarat cumva tocmai o acuzasem pe profesoara de ceva nu tocmai simpatic si nevinovat. Eram doar noi pe scara si nu se auzea nimic, iar parca Josh cumva intarzia sa-mi raspunda.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Feb 20, 2015 10:58 pm

M-a socat intr-un fel sa-l aud punandu-mi o intrebare atat de directa, incat timp de cateva secunde nu am stiut ce sa-i raspund. Desi eram genul de tip caruia nu-i placeau ocolisurile, nu-mi venea sa cred ca eu insumi ma aflam in situatia respectiva. Luandu-mi inima in dinti si sperand sa nu rada de mine i-am raspuns cat se poate de sincer.

-Da, s-ar putea sa vrea, dar pentru moment are pe cineva in vizor. Insa vei sti cand se va fi plictisit de persoana respectiva, i-am spus neindraznind sa ma uit in ochii lui. Cred ca ma si inrosisem un pic in momentul respectiv.

Nu cred ca i-as fi putut spune ca persoana in cauza, eram chiar eu. Realtiile cu profesorii nu erau interesante si puteau constitui un pericol pentru mine daca nu eram atent. O mica umbra mi-a brazdat un pic chipul, dar apoi a trecut, ca un nor ce se risipeste cu prima adiere a vantului.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Feb 20, 2015 11:04 pm

-Neah, nu ma tenteaza, dar merci oricum de avertizare! Cred c-as soca eu mai tare dupa, daca i-as zice de ce nu ma intereseaza.

Am luat-o inainte si am coborat scarile, bucuros ca-mi trecuse durerea de cap; uneori venea din senin si nu puteam stii cat avea sa dureze. Poate asa avea sa treaca si intrunirea aia sau ce era.
...
Aveam noroc ca la putin de blocul meu se gasea o statie de autobuz. M-am urcat si m-am rezenat de bara de la geam, uitandu-ma sa nu-l pierd din vedere sau sa ne despartim. Cand a venit langa mine am incercat par relaxat si prietenos; macar daca soarta ne tot dadea cap in cap, sa ne inghitim.

-Si... ai iubita?
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Feb 20, 2015 11:11 pm

Cred ca era ora de varf deoarece , ma simteam impins din toate partile si putea sa jur ca anumite persoane imi confundasera picioarele cu podeaua autobuzului. Dupa cateva coate si strecutrandu-ma printre anumite persoane ca printre gratii, am ajuns intr-un final langa el.

Mi-am rezemat capul de geamul rece al autobuzului si am lasat racoarea lui sa ma calmeze. Data viitoare mai bine chemam un taxi, ma ofeream si sa platesc eu costul total decat sa ma i fiu facut placinta inca odata.

-Nu, zic rasufland un pic greu, cel putin nimic serios. Dar tu?
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Feb 20, 2015 11:21 pm

-Erm... nu prea m-atrag fetele. zic, fara sa-l privesc.

Nu stiu daca facusem cea mai mare prostie sau merita ca aveam incredere in el. Ar fi putut spune oricui, pentru ca nu ma cunostea si poate nu avea sa-i pese. Sau putea crede ca rad de el. Insa nu stiu de ce a fost mai usor sa fiu sincer decat sa mint. Bine, acum depindea si el ce naibii intelegea.

...

Trebuia sa coboram, caci se apropria statia universitatii. M-am uitat la Josh si parea scarbit de aglomeratie sau de oamenii ce se urcau pe el; eu sincer ma obisnuisem.

-Haide, Jo! zic apucandu-l de brat. Coboram.

Mi-am facut loc printre oameni, bagandu-ma eu in fata si luandu-l dupa mine.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Feb 20, 2015 11:35 pm

Nu cred ca am avut timp sa procesez bine informatia, cand a venit timpul sa coboram, iar atubuzul se pare ca se umpluse mai rau decat era inainte, incat de-abia aveai loc sa mai arunci un ac. O Doamne, si prin asta are trebui sa trec eu acum, ca sa ies. N-as putea sari pe geam ceva?Ma simteam ca o papusa de carpe in bataia vantului, desi el se bagase in fata,si a fost de vreo doua ori sa-l scap din mana, si mai era sa-mi ramana si puloverul agatat de usile autobuzului. Nu cred ca voiam sa vad macar cum arat. Dupa ce am resuit sa iesim, m-am smucit un pic din mana lui di m-am asezat cu mainele pe genunchi putin aplecat, sa-mi trag rasuflarea.

-Data viitoare, spun rasufland greu, luam taxiul, fac cinste. Am incercat sa ma ridic, dar nu cred ca mai aveam vreun pic de energie. Un pic de ajutor, zic, cred ca am ramas un pic intepenit.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Feb 20, 2015 11:44 pm

-Oh, haide! am zis chicotind. Daca te-a amortit calatoria cu autobuzul, in dormitor ce faci?

Mi-am pus o mana in jurul umerilor lui si l-am ajutat sa se ridice; fara sa vreau am prins putin din parfumul lui si zau ca-mi placea. Desi n-as fi recunoscut, caci iar facea misto. Insa m-amuza rau de tot, pentru ca se inmuia asa.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Feb 20, 2015 11:55 pm

-Cel putin acolo nu sunt facut clatita. Si crezi ca am putea sa ne oprim un pic pe banca din fata facultatii. As vrea sa stau un pic jos.

Putin mai in fata, era o bancuta asezata sub un strajar mare si umbros, nu era nici prea aproape de intratea principala si nici prea departe de intrarea in facultate. Simteam deja cum mi se inmuiau picioarele cu fiecare pas pe care il faceam spre bancuta respectiva. Ce pot spune, spatiile inchise si aglomerate nu prea erau genul meu, puteai spune ca eram chiar un pic claustrofob.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 12:04 am

-Sigur, Jo, stam cat vrei tu!

Ne-am asezat pe banca si mi-am rezemat spatele, intinzandu-mi si picioarele. Vantul adia usor si desi nu era cald soarele patrundea printre frunze si crengi. Imi venea sa inchid ochii si sa cad in visare, insa nu era nici momentul nici locul potrivit.

-Ai auzit ce-am zis in autobuz, nu? Legat de fete... a, sper ca nu te deranjeaza. Adica, poti sa-mi zici. N-ai fi primul care...
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 2:31 am

-Nu-i nimic, nu sunt genul de tip ingust la minte. In plus nu e treaba mea ce faci in dormitor.

Era atat de bine sa stau jos, deja incepeam sa simt cum mi se reincarca bateriile. Desi nu era foarte cald, vremea era chiar placuta si deja incepeam cum simt sa motai. Daca mai stateam mult aveam sa adorm in curand, desi dormisem destul de bine seara precedenta inca imi era somn.

-Deci mergem, spun ridincandu-ma?
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 2:34 am

-Mergem.

M-am ridicat de pe banca si-am luat-o spre facultate, desi tot ce-mi doream era sa fac cale intoarsa sau macar sa motai sub copacul ala. In timp ce mergeam ma gandeam aiurea si dintr-o data parca m-a pocnit - de ce el? Era cumva reprezentant sau sef de an, ceva?

-Auzi, dar de ce te-a pus pe tine sa te ocupi?
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 2:56 am

- A da, cred ca am uitat sa mentionez asta nu? Sunt presedintele consiliului elevilor, as ca e de datoria mea sa ma ocup de anumite chestii. Incepand de acum eu voi fi ajutorul tau.

Dupa cativa pasii, am ajuns la intratrea in facultate. Bun, deci pe unde ar trebui s-o iau? Din cate am inteles intalnirea e la etajul 2 in corpul C, deci... Haa nu stiu daca va retine ceva din drum. L-am luat de mana din instinct si am inceput sa-l trag intr-un fel dupa mine. Dupa ce am intrat in facultate, am facut la dreapta mergand dealungul holului, pana am ajuns in captalul scarilor. Am urcat doua etaje, pana am iesit intr-un alt hol, dealunngul caruia am mers pana am ajuns intr-o bifurcatie, am luat pe cararea ce dadea spre dreapta, apoi am cotit spre stanga pana cand am ajuns la capatul holui ce era proiectat ca o mica camera patrata pe al carei peretii era cate o sala de clasa. I-am dat drumul la mana si arantudu-i sala din dreapta noastra i-am spus.

-Dupa tine. Cred ca ne asteapta.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 3:00 am

-Ok.

Am intrat in sala, salutand pe toata lumea, si incercand sa par prezentabil, desi inca mi se invarteau ochii in cap, mai rau ca la desene animate, si aveam un gol in stomac, de la drumul ala prin facultate. Cine naibii o fi proiectat-o si gandit-o asa, nu stiu. Doamne, sa nu mi se faca rau tocmai acum! imi zic si iau loc pe un scaun.
Speram sa se aseze Joshua langa mine, nu stiu de ce, poate asa nu m-as fi simtit singur sau nesigur. Nu cunosteam pe nimeni si nici c-aveam vreo idee despre ce voiau de la mine. Plus ca inca-i simteam palma intr-a mea... ok, prea multe atingeri intr-o zi.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 3:15 am

Mi-am plimbat ochii prin camera si se pare ca se adunasera aproape toti profesorii. CRed ca era ceva destul de important de erau atat de multi, dar prin bordul se pare ca nu prea. M-am asezat pe scaunul gol de langa Dorian, si am incercat sa par cat mai serios posibil, si mai ales sa par ca sunt foarte atent la discursul de-l dadea decanul. Din cate am inteles , era vorba despre stabilirea noului orar, a bugetului scolii si alte cateva lucruri ce numai suportau amanare. Aproape de sfarsit, a trebuit sa tin si eu un mic discurs privind activitatea consiliului elevilor si sa expun anumite probleme ce trebuiau rezolvate.

-Deci, a fost tot pentru azi. A da, Joshua, Dorian am o mica sarcina pentru voi. As vrea a ramaneti aici sa face-ti voi bilantul noului buget al scolii si sa i-l dati apoi Doamne Eveline in cancelarie. Si da as vrea sa scrieti voi si noul orar si sa-l lasati tot acolo.

Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 3:21 am

-Da, eu si Joshua cred ca ne descurcam. am spus zambind, desi as fi vrut sa plec si eu cu toata lumea.

In timp ce iar vorbea cineva, se strangeau maini, se pupau si se salutau, tot ce aveam in minte era sa scap d-acolo. Cineva avusese si-un parfum dulce si naspa, care acum imi ramasese lipit pe sinusuri, plus ca se facuse cald si aerul era paclos. Parca se si fumase. Cum au iesit toti, m-am si ridicat de pe scaun sa deschid unul din geamuri, caci altfel lesinam acolo.

Gata, Dorian, de acum incolo chiar ca nu mai stai pana tarziu, nu mai bei atata cafea, nu mai sari peste mese. O sa ajungi iar sa te aduni de langa toaleta sau de prin baie. Insa mi-era foarte greu sa fiu organizat si sa am grija de mine cand toti voiau ceva, ai mei voiau, scoala voia, masterul voia, munca, viata...

-Mereu e asa plictisitor?
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 3:29 am

-Da, mai mereu, dar, uneori mai inveti si ceva folositor, spun eu incepand sa adun foile pentru a calcula bugetul.

Mi-am scos penarul si niste coli, apoi cu telefonul langa mine, am inceput sa fac calcule. Mereu zbura timpul cand eram adancit in munca, si parca ma rupeam intr-un fel de lume si de tot. Era ata de bine cateodata sa-ti bati capul cu munca incat toate celalte probleme se topeau in neat si ramanea doar cea din fata ta, ca un mic fluture ce trebuia alintat si ingrijit. O briza uosoa de vant mi-a zburat cateva foi dar nu le-am observat neaprat si in plus nu-mi trebuiau chiar acum.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 3:35 am

-Te-ajut cu ceva? zic apropiindu-ma de masa si uitandu-ma peste umarul lui.

Acum cand lucra si era asa tacut parea chiar simpatic si-un tip de treaba, poate chiar am fi putut deveni prieteni. Sau macar amici. Desi putea fi si periculos, pentru ca lucrurile erau interpretabile. Unii stiind ca esti bisexual ziceau ca te dai la ei sau din contra sareau ei pe tine. Insa Joshua parea pasnic, pentru moment. Plus ca din ce vazusem pana acum, era o coada mare in fata lui.

M-am asezat pe scaun si daca am vazut ca nu zice nimic, mi-am pus capul pe brate, lasand soarele sa ma acopere si sa ma incalzeasca.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 3:46 am

De obicei cand ma adacneam in munca lumea intreaga din jurul meu se topea incet in neant si tot ce puteam vedea erau doar foile cu calcule. Mii de numere se plimbau prin fata, mea toate imbratisandu-se intr-un dans mirific. Mi-am ridicat ochii pentru cateva secunde si lumea a devenit din nou vizibila, parca o explozie de culori sunete si luminii ma lovea din toate partile, incat aproape ca ma luase cu amtelea.

Un parfum cu o teanta de lemn de santal mi-a ajuns in sinusuri si aproape ca uitasem ca mai eram cu cineva in camera. Se pare ca adormise iar daca nu cel putin eu nu eram destul de atent. Mi-am luat geanta si mi-am scos din ea jacheta. Ridicandu-ma dupa scaun i-am pus-o pe umerii apoi am mers sa inchid fereastra, deoarece inceupuse sa se faca un pic rocoare inauntru.

Luandu-mi un teanc nou de coli de pe o masuta alturata, m-am intor iar la locul meu de munca si am inceput sa transcriu ordonat toate acele informatii.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 3:53 am

-De ce m-ai lasat sa dorm? M, Joshua? zic incercand sa ma trezesc complet.

Vocea-mi suna groaznic? Check. Parul statea in toate directiile? Probabil. Si se pare ca si avusese grija de mine, invelindu-ma cu jacheta lui. Involuntar am inceput sa zambesc ca un fraier. Sigur nu inseamna nimic. N-avea cum sa si facut asta cu intentie si mai ales ce-mi umbla mie prin cap. Ok, Dorian, trezeste-te, ai ajuns sa crezi ca Joshua e atras de tine. Wake up! E straight toata ziua si probabil ti-a pus geaca pe tine doar pentru ca vrea sa fie simpatic.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 4:10 am

Nici nu observasem cand se trezise, cumva in timpul muncii ochii incepusera sa ma doara asa ca-mi pusesem ochelarii de vedere. Nu-i purtam tot timpul pentru ca nu aveam nevoie, ii puneam doar cand aveam ceva de lucru la calculator sau cand stasteam sa ma benoclez mult si bine la niste foi cu numere.

Cat timp el dormise eu reusisem sa termin toata treaba, as fi putut sa-l trezesc dar arata mai obosit decat eram eu asa ca l-am lasat sa se odihneasca. Parea atat de dulce cu parul lui ciufulit incat involuntar mi-a aparut un zambet pe fata. Desi cred ca era mai degraba zambetul unei stafii, dar eu speram sa fie totusi unul mai uman. Fara sa stiu de ce m-am aplecat spre el si l-am sarutat pe frunte. Un mic soc electric a trecut prin mine cand buzele mele reci i-au atins fruntea fierbinte.

M-am rezemat cu capul in mana de banca si i-am zis zambind.

-Arati ca un mica pisicuta ciufulita in momentul asta.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 4:18 am

-zau? spun, incercand sa zambesc.

Desi mi se uscase gura si mental imi iesisera ochii? Ce naibii se intampla? Nimerisem intr-un univers paralel? Doamne, daca mai stau mult am impresia ca se da la mine, ceea ce e si ireal si imposibil si...
Respira, dai prea mare importanta lucrurilor. Nu te mai gandi.

-Ok, pai mergem? Trebuie sa-ti fac cinste ca ai facut tu toata treaba, frate! Si mi-ai dat si geaca! Ce gentleman. Si, te rog, nu mai fa ceva, ca ma faci sa te sarut de-ti scurtcircuitez creierii.

M-am ridicat de pe scaun, lasand geaca lui pe masa, si mi-am trecut mainile prin par, incercand sa ma trezesc complet.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 4:27 am

Daca vroia intradevar sa ma rasplateasca stiam ce aveam de facut. Un mic sarut fugar era tot ce aveam nevoie si era mai mult decat necesar. Nu prea eram tipul care se dadea in vant dupa cafea, tigari sau alte favoruri atat timp cat stiam ca aveam de unde sa le procur. Mi-am impachetat geaca si am pus-o in geanta poi m-am apropiat de el. L-am tras usor de pulovar apoi apropindu-ma de el mi-am lipit buzele de ale lui. Gustul amarui al cafelei inca era impregnat in pilea lor, un gust dulce amarui ce ma faceam sa-mi doresc mai mult, dar nu trebuia sa intrec limita.

I-am dat drumul, si apoi i-am spus zambind.

-Mergem? Si fac eu cinste cu taxiul sa stii.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 4:35 am

-Nu stiu ce-i in capul tau si nu tin sa stiu, insa la cat m-ai provocat azi...

Mi-am trecut usor limba peste buze si cuprinzandu-i chipul in palme l-am sarutat usor si scurt, apoi apasat. Mai apasat. Daca voia saruturi, atunci aveam sa-i dau eu. Muscandu-i buza de jos am inghitit in sec, tragandu-l si mai aproape de mine, mutandu-mi mainile pe talia lui.
In timp ce-l sarutam lenes, gustandu-i buzele si tachinandu-le cu dintii si limba, mi-am trecut degetele pe spatele lui, apasand uneori, simtind cum pielea reactiona la atingere.

-Mai vrei? zic dupa ce ma desprind de el si-mi trec degetele peste buze ca dupa ce mananci ceva delicios.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 4:52 am

Fiecare atingerea a lui parca lasa o urma inrosita in pielea mea. Parfumul lui ma imbata atat de rau, incat simteam cum incepeam usor sa alunec in aroma aceea dulceaga. Stiam ca daca asta ar mai fi durat mult aveam sa fiu pur si simplu inghitit de aceea putere uriasa ce o simteam asemenea unui val, ce ma tragea cu fiecare secunda in jos.

Mi-au trebuit cateva secunde bune sa-mi revin dupa ce s-a dezlipit de mine, dar parca inca ii simtea atingerea mainilor pe talia mea.

-Nu, cred ca fost de-ajuns zic trecandu-mi mana peste buze. Nu stiam ca saruti atat de bine, si un zambet imi apare in coltul gurii. Si apropo sunt bi, spun deschizand usa. Deci mergem sa ducem foile la secretariat ?
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 5:01 am

-Oh, fuck you! zic fara sa m-abtin si-mi strang lucrurile.

Ma iau dupa el si imi vine sa... arhgggfdsjgfvkdsgrksgfu... cum n-am putut sa-mi dau seama? Cum? Insa n-am de gand sa devin jucaria nimanui si nici iubitul, in timp ce el ce duce bine merci sa-si vada si de alte doamne.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 5:15 am

Era atat de adorabil cand era nervos. Nu stiam de ce dar tot ce-mi doream acum era sa ma joc cu el pana cand ajungeam sa ma ard. Poate eu o luasem razna, sau poate el era cel care ma facea sa devin asa. Puteam sa-l simt ca o planta ce sa infasura in jurul meu si ma intoxica cu parfumul ei. Cu cat incercam sa-mi alung din minte si din sinusuri mireasma lui cu atat o simteam revenind din ce in ce mai puternica.

Dupa cateva minute ce mi s-au parut o eternitate am ajuns intr-un final in fata secretariatului. Am intrat inauntru si i-am lasat actele, apoi iesind afara, l-am luat de o mana si l-am bagat intr-o sala inchizand usa in spatele meu.Nu-mi pasa daca avea sa ma loveasca si nici daca in curand aveam sa simt gustul de metal al sangelui in gura, dar tot ce stiam era ca mi-l doram acum. L-am lipiti cu spatele de perete si tintuindu-i mainele, sau cel putin incercand sa fac asta am inceput sa-l sarut, dandu-i cu limba peste buze si uneori muscand-o.

Privindu-l in ochi cu o privire de felina flamanda i-am soptit pe un ton cat se poate de categoric.

-O sa fi al meu, indiferent de consecinte zic, apasandu-mi iar buzele de ale lui.

Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 5:26 am

-Stai.. zic, incercand sa respir si eliberandu-mi una din maini l-am impins usor. Te misti prea repede, totul e prea repede. M-ametesti, dracu! Plus ca ai de gand sa ma faci al tau in clasa asta urata, din cladirea asta stupida? Te-ai gandit daca ne prinde cineva?

Mi-am eliberat si cealalta mana si l-am dat la o parte, aranjandu-mi geaca si trecandu-mi nervos mainile prin par. Nu eram papusa nimanui si nimeni n-are dreptul sa ma trateze ca pe una. Inteleg ca exista o atractie intre noi, dar eu n-aveam de gand sa ma las condus de ea si sa mi-o trag cu el doar pentru asta si mai ales ca ne sarutasem acum nici zece minute.

-Asa faci mereu, nu? Vrei pe cineva si gata? Te-ai gandit macar daca eu vreau?

Imi venea sa ies val-varjtez din clasa, dar voiam sa vad ce-are de spus. Si daca inainte imi paruse simpatic, acum voiam doar sa-i trag un pumn in gura.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 5:39 am

Parca cineva imi turnase o galeata de apa rece in cap. Nu era bine se vede ca o luasem intr-un fel razna cu toate cele. Mai ca aveam sa ma urc pe un tip sa-l violez, sau macar sa incerc sa fac asta, asa cum cineva incercase odata sa faca cu mine. Cine ar fi crezut ca intr-o zi as fi putut sa devin un pic, sau poate mai mult ca persoana respectiva. Daca era un lucru ce mi-l promisesem mie insumi era ca nu aveam sa fortez niciodata o persoana sa faca ceva impotriva vointei ei, dar se pare ca incet incet incepeam sa alunec in jos pe panta nebuniei.

Ori incepusem sa-mi pierd mintile din cauza stresului, ori el era cel care ma facea sa vreau sa mi le pierd. Am inspirat adanc si simteam cum toate incepeau sa revina la normal.

-Nu, spun cu o voce obosita. Hai sa te duc acasa, promit sa nu ma ating de tine si nici n-o sa mai incerc sa fac ceva. Deja simteam cum oboseala cum se taraia asemena unui sarpe incet si sigur spre mine, parca ii simteam pilea slinoasa si rece incepand sa se incolaceasca in jurul meu.

-Scuze, cred ca e din cauza stresului. De obicei nu fac asta spun vazandu-i privirea neincrezatoare din ochi.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 5:49 am

-Ma duci acasa si promiti sa nu mai faci? am spus ironic. Ma crezi femeie? Si asa faci cand esti stresat - impingi lumea in pereti si-i fortezi? In momentul asta tot ce vreau e sa-ti trag una in mutra. Sau mai multe. Sa nu te mai vad. am zis dupa o pauza scurta si am iesit din clasa.

Am luat-o pe holuri si scari pana am gasit iesirea; eram furios, pe mine, pe el, pe toata lumea. Am traversat curtea, tragand guri mai de aer, inspirand si expirand neregulat, marind pasul din ce in ce mai mult. Normal ca ma trata ca pe o curva, daca el cu d-astea umbla, femei sau barbati, ce conta?
...

Nici n-am mai luat autobuzui, ci am facut tot drumul pe jos, incercand sa ma calmez, mergand mai incet sau mai repede, dupa furia si imaginile din mintea mea.
Cand am ajuns acasa si am inchis usa la apartament mi-era frig, tremuram, insa mintea mi-era extrem de limpede. Azi fusese o greseala si n-avea sa se mai repete. Poate ca eram categoric, dar puteam fi dat afara din sistemul universitar daca afla cineva ca aveam o relatie cu un student sau stiu eu ce-ar mai fi inventat.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 2:03 am

Trebuia sa ard niste aburi asa ca am sunat o tipa. Nu era genul de fata inteligenta si nici prea clinghy, asa ca aranjamentul de-l facusem mergea perfect pentru amandoi. M-am uitat la ceas si daca mergeam la ea acum, aveam destul timp sa-mi fac treaba si ma intorc si acasa. Dupa ce mi-am luat lucrurile am chemat un taxi, deoarece nu aveam chef sa ma duc cu autobuzul.

...

-Unde te duci, spune ea zambind.
-Trebuie sa plec, zic incepand sa ma imbrac. Ne mai vedem spun iesind din camera.

Deja incepeam sa ma simt mai bine, chiar imi trebuiese asta. Ma tot gandeam la el si nu stiam de ce nu mi-l puteam scoate din minte, poate din cauza ca fusese primul care ma refuzase, sau poate... Oricum nu mai conta, acum aveam capul mult mai limpede si trebuia intr-un fel sa-mi cer scuze pentru ce facusem, dau mai bine ma prefaceam ca nu se intamplase nimic. Da cred ca asta era cea mai buna solutie.



Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 2:16 am

Honey era un local pentru toata lumea - avea bar, puteai sa dansezi, erau destule mese de biliard si alte jocuri, era nici prea retras, dar nici prea zapacit ca sa vina politia si-mi placea. Veneam rar p-aici, pentru ca n-aveam timp si nici chef sa dau explicatii. Pentru ca e putin aiurea s-apari intr-un club unde mai toata lumea are pe cineva si tu nu.

Insa in seara asta venisem cu Mihai, un tip care mai ca mi-era frate geaman, din punct de vedere al caracterului. Blond si cu ochii albastrii, tipele mureau dupa el, insa era la fel de nesimtit, pe cat era de frumos. Toti credeau ca suntem impreuna. Poate eram sau poate ca nu.

Deja-mi trecusera nervii si daca aveam sa mai beau niste vin deja uitam mai mult decat trebuia. Stateam cu Mihai la o masa si ascultam ce comenta el - tipul era mai barfitor ca o femeie, insa mie-mi placea de el, ma facea sa rad. Plus ca saruta bine. Si tot ce-mi doream era ca Josh sa nu treaca p-acolo. Atat.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 2:35 am

Michael, tocmai venise sa ma ia la un local numit Honey. Cica era destul de bun, iar atmosfera era placuta. Imi placea de Michael , eram prieteni de mici si intotdeauna ne ajutasem, unii oameni ziceau ca eram cateodata atat de apropiati incat eram impreuna, dar asta nu era cazul. Nu ne vazusem unul pe altul mai mult decat prieteni si in plus el avea iubit.

Eu m-am dus la o masa in timp ce el se dusese la bar sa ia niste bauturi. La o masa din stanga mea mi s-a parut ca-l zaresc pe Dorian, dar nu aveam de gand sa merg sa vad daca chiar era el. In plus venisem sa ma distrez si sa mai depan amintiri cu Michael si asa nu ne mai vazusem de mult imp.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 2:43 am

-Uite, ala-i prietenul meu nou! i-am zis lui Mihai, zambind larg.
-Pare dragut, desi nesuferit!
-Cine vorbeste! zic si mai beau niste vin.
-No, cheama-l incoa! Oh, lasa, il chem eu! spune cand eu ma stramb la el, desi-mi vine sa rad. Hei, frate, vino aici! Mai avem locuri libere.

Ce sa zic, Mihai era omul multimii si toti il placeau - era amuzant, avea felul ala de a vorbi care te facea sa-l asculti, femeile si barbatii sareau pe el si lui ii placea. Cred c-avea o lista mai mare ca Josh. Iar insotitorul lui Jo era chiar dragut, nu chiar genul meu, dar... probabil ca daca incercam ceva Mihai avea sa ma sarute, caci asta parea sa-i incite pe altii sau avea el sa mi-l ia.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 2:57 am

Grozav de asta aveam nevoie, in rest totul era perfect. Speram ca micul amic lui Dorian sa incerce ceva cu Michael pentru ca lucrurile aveau sa iasa urat. Michael era de obicei genul de tip care se lasa cam dus de val, iar lumea ajungea sa profite de el, si nu era prima data cand trebuiese sa adun eu piesele. Deci o singura miscare si aveam sa ne petrecem noaptea respectiva la spital sau la politie.

Cred ca unii vedeau asat ceva gen gelozie , dar nu era asa. Michael devenise pentru mine, ceva mai mult decat un prieten, devenise un frate, un fel de far calauzitor, si bine poate ca am luat-o un pic razna cu asta, dar asta era adevarul. Cred ca nu puteam suporta sa-l vad trist sau ranit. Ma simteam chiar bine cand il vedeam zambit si fericit alaturi de anumite persoane.

- Salut, spun asezandu-ma la masa lor. Intre timp venise si Michael cu berile.
- Si hey Joy, nu ai de gand sa ma prezinti prietenilor tai?
- El e Dorian, spun aratand spre el, si celalalt ... Nu cred ca am avut placerea.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 3:05 am

-Mihai, partenerul lui Dorian! spuse zambind larg. Ma bucur sa va cunosc pe-amandoi!

N-am zis nimic, pentru ca sincer, in momentul asta, ma durea nici in cot de parerea lui Josh. Putea Mihai sa spuna ca o facusem si-n spatele barului. Ce speram era ca M. sa nu treaca linia si sa inceapa sa se dea la ei, mai ales ca prietenul lui Josh parea super de treaba.

-Veniti des p-aici? zic eu ca sa-l opresc pe M. sa zica vreo replica geniala. Si scuze pentru invitatia neanderthala, iubitul meu, spun apasand cuvantul, are obiceiul sa fie prea amabil cu toata lumea. Poate voiati sa stati separat.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 3:19 am

- Nu-i nicio problema, spune Michael vesel, in timp ce eu-mi dadeam mental ochii peste cap si zambeam. In plus cat cat sunt mai multi cu atat mai bine nu Joy?
- Cum zici tu Mimi, spun un pic ironic.
- Mimi??? Ok Jesabella, o da stiati ca atunci cand era mic ai lui obisnuiau sa-l imbrace ...
- Okkkk, prea multe informatii spun punandu-i mana peste gura, incat tot ce scotea erau doar niste molfaieli. In timp ce el se tot chinuia sa-mi ai mainile sa poate vorbi, un zambet sincer mi s-a infiripat pe buze.
- Haaa, credeam ca numai scap. Apropo eu sunt Michael, prietenul lui Josh. Si nu. chiar stiti cat de greu e sa-l scot in oras??? spune aratand spre mine. Serios aproape ca trebuie sa-l amenint ca sa-l pot scoate afara.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 3:25 am

M-am trezit chicotind si apoi razand cu lacrimi, incercand totusi sa nu par isteric. In minea mea deja era sarbatoare si-mi imaginam tot felul de lucruri: un Josh imbracat in rochita si poate cu o coafura tare frumusica sau poate pe Michael chinuindu-se sa-l scoata din casa, tragand de el. Plus ca schimbul lor de replici ma daduse pe spate.

-Doamne! zic cand pot sa respir. Voi cred ca vreti sa cad sub masa de la ras si nu de la vin. Desi e si-asta o modalitate s-ajungem in pat.
-Mie-mi spui! se trezi si Mihai sa mormaie. Deci voi sunteti impreuna?
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 3:37 am

-Cine, noi ??? Da suntem nedespartiti de la nastere, serios ai nostri trebuiau sa ne desparta cu forta. O da mai tii minte acea zi cand nu vroiai sa pleci de la noi si pur si simplu te-ai prins de tocul usii ca o pisica??? Doamne... a fost una de pomina spune razand.
- O da, dar cel putin nu asa cand tu te-ai ascuns in sifonier de te-au cautat ai tai inebuniti. Stii unde era?, spun razand . Era infasurat intr-un palton de-al tatei si nu zicea nimic. Cand a deschis mama usa sifonierului si a vazut ceva miscandu-se era sa faca infarct.

-In concluzie, zice Michael inca razand, sunt prieteni buni de mici, hey sunt aproape fratii, zice dandu-mi un ghiont.

Incea sa ma doara burta de la atata ras, incat mai aveam putin si jur ca scoteam berea pe nas. Doamen, uitasem cat de comice erau iesirle cu el, sau mai ales cat de bine ne simteam amandoi.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 3:42 am

-Mai bine nu intrebam... zise Mihai. Sunteti de speriat frate! Pana va calmati voi si va teminati povestioara eu ma duc sa fumez ceva.
-Bine, nesuferitule! Sa-mi lasi si mie.

Nici ca il credeam, ca merge sa fumeze. Probabil nu-i picase bine conversatia asta si cumva intelegeam de ce. Nu reusisem s-o cunosc, insa din ce reusisem s-adun fusese o tipa extraordinara. Mi-am terminat paharul de vin si am continuat sa-i ascult pe cei doi, gandindu-ma in acelasi timp la Mihai. Speram sa fie ok si ca niciunul din ei sa nu puna intrebari.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 3:50 am

Telefonul lui Michael a inceput deodata sa taraie necontenit. Daca nu avea de gand sa raspunda, cred ca mai aveam putin si-l bagam pe gat.

-O hey, scuze trebuie sa plec, spune. Mi-a facut placere sa va cunosc. Si hey Josh, mai vorbim spune plecand.
-Da sigur, spun zambindu-i. Asa abandoneaza-ma, lasa ca te fac eu sa te revansezi... zic razand.

Dupa ce mica mea stare de euforie mi-a trecut mi-am dat seama, ca ramasesem doar eu si Dorian la masa. Grozav, nici ca se putea mai rau de atat. Speram doar sa nu aduca in discutie tot acel episod dintre noi, deoarece nu cred ca as fi stiut ce sa raspund.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 4:00 am

-Ar trebui sa discutam despre tot ce s-a intamplat azi? Adica ar merita sau il trecem sub pres?

Poate ca lui ii placea sa lase lucrurile in aer, dar eu incheiam orice discutie sau capitol, inainte sa trec mai departe. Si chit ca nu fusese mare chestie intre noi, pentru mine contase, cumva. Poate ca el asa facea de obicei - flirta cu cineva, il/o saruta, si-o tragau pana li se prajea creierul si apoi isi luau la revedere. Dar eu nu fac asa. Da, putem face sex, dar sa nu te-astepti ca apoi sa te primesc cu bratele deschise sau sa fim prieteni.

-Zi da doar daca ma vezi mai mult decat ca pe un fuck buddy. Sau putem face si asta, dar apoi voi ramane doar atat.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 4:05 am

De ce trebuia sa aduca vorba tocmai acum. Simteam cum mi se inroseau deja urechile si nu doar pentru ca era cald in bar sau ceva. Scuzele nu erau lucrul meu forte si mai mereu ma impleticeam in ele cand trebuia sa le ofer cuiva care conta intr-un fel pentru mine. Eu unul nu-l vedeam ca pe un fuck buddy si deja imi venea sa-mi au cateva palme pentru ca ma comportasem asa cu el.

Mi-am lasat capul in jos pe masa si mi l-am curpins cu mainele sa nu vada cat de rosu devenisem, poate riscam sa fiu considerat un nesimtit, dar mai bine asta decat sa-l las sa ma vada inrosindu-ma ca o tipa.

-Scuze, spun un pic cam tare, si la auzul vocii mele m-am inrosit mai rau daca asa ceva era posibil.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 4:09 am

Imi venea sa rad cand am vazut cat de rosu se facuse si nici nu discutam vreo chestie perversa sau ceva. M-am lasat peste masa, si asa era ingusta, pana am ajuns mai aproape de el. Era tare comic ca desi umbla cu atatea si atatia se rusina doar ca-si cerea scuze.

-Daca rosesti asa acum, cand esti complet imbracat si eu sunt departe, atunci cum o sa faci daca... o sa incep sa te ating?

Ultima parte o spusesem ca sa o auda doar el, desi o zisesem mai mult de efect si nu pentru ca vai Doamne mi se sculase in momentul ala. Cumva ma facea sa-l privesc ca pe-un pusti faptul ca nu era in stare sa-si asume greselile si sa plateasca pentru ele.
Sus In jos
Joshua

Joshua


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 4:22 am

Mda, acum incepuse sa ma ia si peste picior, dar presupun ca meritam dupa ce facusem. Avea sa-mi fie invatatura de minte sa nu incerc sa ma mai urc pe tot ce misca de-acum incolo, nu toate aveau sa iasa bine. Am inspirat adanc de cateva ori si deja simteam cum incepea sa mi se duca roseata.

- Uite imi pare rau. Scuze ca am incercat sa sar pe tine, si probabil am meritat ultima replica. Deci suntem cool??? spun intinzand mana.

Speram sa ingropam asa zisa cecure a raboiului si sa formam o prietenie sau cel putin o relatie cordiala. Ultimul lucur de care aveam acum nevoie era sa sarim unul la gatul altuia ca niste tate.
Sus In jos
Dorian

Dorian


Mesaje : 176
Data de înscriere : 01/08/2014
Varsta : 32

Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 22, 2015 4:30 am

-Eu nu glumeam! Si crede-ma, daca tu ai crezut ca eu pot fi agatat, atunci te-ai cam inselat. Intoarce-te la fetele tale daca vrei sa nu ti se raspunda si daca vrei sa ramai deasupra. Pana una alta, eu ma duc sa-mi caut partenerul.

M-am ridicat de pe scaun si mi-am luat geaca, lasand niste bani pentru partea noastra de consumatie, apoi am luat-o aiurea printre oameni, incercand in acelasi timp sa-l sun. Nu credeam ca plecase, dar nici nu prea aveam o idee unde mersese.
...
L-am gasit in final la o masa de biliard. Nu parea ca bause sau ca luase ceva, deci era bine. L-am imbratisat si m-am lipit putin de el, incercand sa-l conving sa mergem acasa. Probabil avea sa ne prinda amandurora bine un film pe care sa putem dormi in voie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Blank pag...or maybe not - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Blank pag...or maybe not   Blank pag...or maybe not - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Blank pag...or maybe not
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Irresistible :: rpg-
Mergi direct la: